top of page

ВІД МИНУЛОГО ДО СЬОГОДЕННЯ...

День, прожитий кожним із нас сьогодні,

завтра стане історією – історією сучасності.

В. Гусєв

      Історія будь-якого села починається з історії відкриття в ньому школи, а школа, звичайно, починається з учителя. Два обереги, школа і вчитель, які споконвічно стоять на сторожі духовності, освіченості, культури підростаючих поколінь…

     У цьому невеликому рукописі ми відкриваємо сторінки історії Вознесенської гімназії «Орієнтир», бо воістину пророчі слова: «Хто не знає минулого - не має майбутнього». Школа, яка стоїть в центрі Вознесенки, стала рідною і близькою для багатьох поколінь, адже тут минули і проходять найкращі роки життя: дитинство, юність, молодість.

     Середня школа до Другої Світової війни займала три будівлі, одна з них знаходилася далеко від центра села. В 1964 році за ініціативою голови колгоспу імені Кірова Григорія Мойсейовича Зубенка по вулиці Чапаєва 105 почала будуватися двоповерхова середня школа. Відкриття відбулося 1 вересня 1964 року. Додаткові будівлі: їдальня, майстерня, кочегарка побудовані через три роки, а пізніше -  гараж і складські приміщення.

    Першим директором Вознесенської  середньої школи став Георгій Васильович Товчигречко. Під його керівництвом біляш коли було розбито алеї, посаджено декоративні дерева, квіти та кущі. Пізніше на пришкільній ділянці учнями та працівниками школи посаджено фруктові дерева: яблуні, груші, черешні, абрикоси.

     В школі нараховувалося до 40 вчителів, було 20 класів, кількість учнів - до 600, технічного персоналу – до 9 чоловік. Навчання проводилося спочатку в одну зміну, а потім – у дві. В класах нараховувалося до 44 учнів. Також було впроваджено виробниче навчання: автосправа та навчання на операторів молочно-товарної ферми. Пізніше запроваджено тракторну справу й відкрито навчальний кабінет.

Наступним директором школи у 1969 році став Микола Михайлович Кожушко. При школі почали організовувати піонерські табори. Кожне літо середні класи, старшокласники відпрацьовували практику на пришкільній ділянці та в колгоспі імені Кірова.

     У 1977 році директором школи призначено Лідію Самійлівну Горло, яка керувала майже 10 років. У 1985 році побудовано тир, де проводилися уроки початкової військової підготовки юнаків. Дякуючи зусиллям учительського, учнівського колективів, школа йшла в рядах передових колективів району.

      В 1986 році школою почала керувати Лідія Петрівна Дуракова. Вознесенська загальноосвітня школа набула статусу  I-III ступенів. Висока майстерність директора, педагога та керівника поширювалася на весь колектив. Результатом цього були призові місця в районі та області в олімпіадах та конкурсах з предметних дисциплін. Також у школі було 12 гуртків, у яких було задіяно до 200 чоловік. Хоровий колектив складався з 150 чоловік, танцювальний – з 60 чоловік, агіткультбригада та народний ансамбль – з 50 чоловік. Уроки фізичної культури проводилися восени та навесні на спортивному майданчику школи, а в зимовий період – у спортивній залі Будинку культури села Вознесенки.

    В лютому 2003 році Лідію Петрівну змінила на посаді директора Стреліна Віра Октавіанівна, яка 18 років свого життя присвятила адміністративній діяльності. Вона стала генератором багатьох ідей і окремих нововведень в освітньому процесі. Школа почала готуватися до гімназійного навчання. Так, 18 листопада 2004 року Вознесенська загальноосвітня школа I-III ступенів прийняла статус Вознесенської гімназії «Орієнтир», де працює за спеціальними програмами.

     За результатами конкурсу на посаду керівника Вознесенської гімназії «Орієнтир» Костянтинівської сільської ради Мелітопольського району Запорізької області з 1 липня 2021 року призначено Удовиченко Тетяну Леонідівну.

изображение_viber_2021-10-04_20-48-51-986.jpg
изображение_viber_2021-08-24_13-48-14-319.jpg
shkola-kopija.jpg
unnamed.png
Гімн-гімназії.jpg
изображение_viber_2021-10-04_21-32-58-204.jpg
Герб.png
bottom of page