Сьогодні, 29 вересня, виповнюється 80 років, відколи у Бабиному Яру в Києві були вбиті перші жертви нацистської політики винищення – майже 34 тисячі київських євреїв.
Маховик смерті забрав упродовж 1941-1943 років життя близько 100 тисяч людей – євреїв, ромів, полонених червоноармійців, пацієнтів психіатричної лікарні, цивільних заручників, українських націоналістів і радянських партизанів, в’язнів Сирецького концтабору.
Бабин Яр – це всесвітньо відоме місце трагедії, що стала символом Голокосту, найбільший інтернаціональний цвинтар в Україні. Тут в роки фашистської окупації України було розстріляно понад 100 тисяч мирних радянських громадян, військовополонених, підпільників, партизанів, заручників, членів ОУН, психічнохворих та ін.
Фашистські карателі знищували тут за національною належністю євреїв і ромів – жінок, стариків і дітей, за ідеологічною – комуністів і комсомольців, а також тих, хто чимось не догодив владі «вищої раси».
На жаль, за результатами останніх досліджень, майже половина українців не знає де знаходиться Бабин Яр. Місце, яке мало б стати місцем пам’яті, перетворилося на місце забуття. Саме тому сьогодні в нашій гімназії відбулися заходи, які точно залишать слід у пам’яті учнів та дозволить їм наблизитися до формування історичної правди про Голокост.
Для учнів 5-11 класів сьогодні відбувся виховний захід «Бабин Яр – трагедія людства», під час якого вчитель історії Бойко Михайло Миколайович розкрив сутність трагедії Голокосту в Україні та висвітлив тему розстрілів у Бабиному Яру. Діти уважно слухали про страшні події 1941 року, а потім, вражені подіями минулого, у повній тиші переглянули фільм «Бабин Яр. Без права на існування».
Також сьогодні для учнів 1-4 класів класними керівниками проведено Уроки пам’яті; для учнів 5-6 класу години спілкування «Бабин Яр – місце забуття, місце пам’яті», 7-9 класів - «Історія Бабиного Яру як попередження людству», 10-11 класів - «Трагедія Голокосту». Також у гімназії діяла тематична виставка літератури та наочностей “Бабин Яр: пам’ять на тлі історії”.
Щоб запобігти таким трагедіям у майбутньому, ми маємо зберігати пам’ять у про трагічні події минулого!
Comments