Всеукраїнський радіодиктант Національної єдності та декламація поезій у стінах рідної гімназії
- Татьяна Удовиченко
- 9 нояб. 2021 г.
- 2 мин. чтения
9 листопада в Україні відзначається День української мови та писемності. У цей день у закладі освіти стартував І етап ХІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Також з нагоди цього свята долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності адміністрація гімназії, вчителі та працівники закладу освіти, Президент гімназії, учні 9-11-х класів.
Цю унікальну акцію започатковано у 2000-му році. Тож уже не перший рік радіодиктант національної єдності збирає тисячі українців, які прагнуть продемонструвати любов та пошану до рідної мови. Він не має на меті перевірки грамотності конкретної особи, а задуманий як своєрідний флешмоб-акція єднання навколо рідної мови.
Цього року текст для радіодиктанту замовляли спеціально в культового українського письменника Юрія Андруховича. До методичної роботи над Радіодиктантом національної єдності долучиться Лариса Масенко — українська мовознавця. У диктанті немає авторських знаків або суперечливих орфограм, але при тому їхня загальна кількість висока, тому написати радіодиктант без помилок не просто. Писати диктант треба лише від руки, та комісія приймає й тексти, написані шрифтом Брайля. Радіодиктанти не перевіряють на помилки та не повертають, але шукають роботи без помилок і нагороджують учасників, які впоралися з завданням бездоганно.
Також чарівні україночки нашої гімназії продекламували поетичні твори українських письменників, у яких возвеличували та прославляли нашу рідну мову: Дворецька Ангеліна представила поезію «На луг весняний схожа рідна мова» (автор Надія Красоткіна), Ярослава Ротань – «Не говори: в нас мова солов’їна» (автор Микола Лотоцький), Валерія Гарагуля – «Рідна мова» (автор Іван Багряний).
Проведення подібних заходів дозволяє не лише перевірити знання рідної мови, а й відчути солідарність з усіма, хто шанує українську мову та розуміє важливість її розвитку і збагачення. Наша рідна мова наймилозвучніша, найспівучіша, солов’їна й калинова! Любімо її, розмовляймо нею, бо ми того варті! Зі святом, українці!

Коментарі