top of page
психолог.jpg
План роботи

Запрошую всіх бажаючих для отримання цікавої та корисної інформації на мій блог

Доброчесність починається з тебе

    Доброта та чесність ... Які старі слово! Чи не століття вже, а тисячоліття люди сперечаються про те, чи потрібні вони чи ні, корисні вони чи шкідливі. Суперечки точаться, а люди страждають від того, що доброти та чесності в їхньому житті не вистачає.

    Протягом Тижня доброчесності, який проходив  з 29 листопада по 3 грудня , учні нашої гімназії мали можливість з'ясувати дуже  важливі питання.

     Бути чесним – означає бути відкритим, довіряти та бути достойним довіри. Коли люди чесні, можна бути впевненим, що вони не обмануть, не вкрадуть та не шахраюватимуть. Коли навколо усі чесні, то ти впевнений, що речі є саме такими, якими здаються.

      Бути доброчесним – означає відстоювати те, у що віриш, що є правильним, що є найвищою цінністю. Це означає бути чесним та щирим з іншими та з собою. Ти є доброчесною людиною, коли твої слова відповідають твоїм вчинкам.

    Академічна доброчесність теж базується на чесності, довірі, мужності, повазі, відповідальності та справедливості. Мужність полягає у вмінні сказати собі “ні”, коли є можливість списати чи піти легшим шляхом.

    Основними принципами академічної доброчесності є:

- старанність, самостійність у навчанні;

- відповідальність за власні вчинки і чесне здобуття оцінок;

- толерування думок інших, взаємоповага та підтримка;

- гідна та моральна поведінка під час освітнього процесу та поза ним.

    Щоб краще зрозуміти, що ж таке доброчесність,  з учнями 5-8 класів класні керівники провели заняття  на тему «Магічний урок доброчесності». Старшокласники мали можливість стати учасниками обговорення Положення про академічну доброчесність та корпоративну етику Вознесенської гімназії «Орієнтир» та практикумів «Кофлікт інтересів». З учнями початкових класів пройшли зустрічі з психологом гімназії на тему «Добро. Чесність. Конфлікт.», «Я буду з вами чесною, а ви зі мною» .

  Діти вчилися бути доброчесними, аналізували різні ситуації, багато міркували, обговорювали і дискутували. Учні утверджувались у своїх цінностях і відчували власну силу, яка допомагає чинити гідно.

    Ми хочемо жити в доброчесному суспільстві!!!

IMG-776fe37798cc925b5f8c7c344b3f2eb4-V.jpg

     1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. У цей день по всьому світу люди висловлюють підтримку хворим на ВІЛ-інфекцію та СНІД, привертають увагу громадськості до вирішення проблеми епідемії, боротьби з проявами стигматизації та дискримінації хворих, толерантного ставлення до них.

    Україна залишається регіоном з високим рівнем поширення ВІЛ. Епідемічна ситуація з ВІЛ-інфекції в Україні залишається напруженою – продовжується поширення ВІЛ серед загального населення.

     Мета проведення заходів цього дня у нашій гімназії – інформування здобувачів освіти про проблему ВІЛ/СНІДу, попередження інфікування через обрання альтернативних шляхів поведінки (культура сексуальних відносин, дотримання здорового способу життя тощо), виховання толерантного ставлення до ВІЛ-позитивних людей.

      Питанню ВІЛ/СНІДу було присвячене заняття з елементами тренінгу «Життя у часі і поза ним» з учнями 9 класу, загальногімназійна акція «Червону стрічку носять небайдужі!», тематичні бесіди «Дітям про СНІД», перегляд профілактичних відеороликів та вікторина «Що ти знаєш про ВІЛ/СНІД?».

Не будь байдужим! СНІД стосується кожного!

20211201_182854.jpg
FB_IMG_1637065508257.jpg

      У рамках відзначення 16 листопада Міжнародного дня толерантності  та з метою пропаганди принципів терпимості  та людяності у гімназії пройшла фотосесія під назвою «Ми різні, але рівні!». Ось який чудовий постер ми створили. Всіх зі святом!

InstaShape_202111161234786.jpg
InstaShape_202111161234786.jpg

   ЗУПИНИМО БУЛІНГ РАЗОМ!

   Під таким гаслом у Вознесенській гімназії «Орієнтир» з 27 вересня по 1 жовтня пройшов Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу.

   Булінг - достатньо нове поняття в нашому житті, але явище, яке воно визначає, на жаль, давно відоме. Булінг - визначається як утиск, дискримінація, цькування. Вчені визначають шкільний булінг як тривалий процес свідомого жорстокого ставлення з боку однієї дитини або групи дітей до іншої дитини, або групи інших дітей. Від звичайної суперечки між дітьми булінг відрізняється тим, що супроводжується фізичним або психологічним насиллям: дитину висміюють, залякують, б'ють, псують речі.

   Чи можна запобігти виникненню цього явища? Як навчити дітей більш терпимо ставитися один до одного? Як попередити та протистояти насильству? Саме такі проблеми вирішували учні 11 класу разом з психологом Іриною Ярочкіною на тренінговому занятті «Викресли булінг!»

   Діти із задоволенням зіграли у гру «А це-булінг?», у ході якої розрізняли конфлікт, боулінг або дружній жарт.    Спеціальні вправи та перегляд відеороликів допомогли дітям зрозуміти, що для мирного розв’язання конфлікту необхідно володіти навичками ефективного, толерантного спілкування. А найкращим способом профілактики є створення Кодексу правил поведінки в класі, в гімназії.

   Було підготовлено і розповсюджено серед учнів різні інформаційні матеріали щодо теми булінгу. Кожний бажаючий міг не лише взяти собі пам'ятку, але і зробити фото «Булити НЕ круто».

   Психолог порадила учням у випадках булінгу не мовчати, а звертатися за допомогою до вчителів, психолога, батьків.

   Наприкінці заняття прийшли до висновку: булінг переможе дружба!

20210930_122925.jpg
bottom of page