Станом на 01.09.2021 року в закладі освіти наявні наступні вакансії:
Соціальний педагог - 1 ставка
КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ:
І. Загальні положення
1.1. Посаду педагога соціального може обіймати особа, яка має педагогічну освіту, вищу освіту та/або професійну кваліфікацію за спеціальністю «Соціальна педагогіка» або «Психологія»; вільно володіє державною мовою (для громадян України) або володіє державною мовою в обсязі, достатньому для спілкування (для іноземців та осіб без громадянства); моральні якості особи, фізичний і психічний стан її здоров’я дають змогу виконувати професійні обов’язки; яка пройшла обов’язковий профілактичний медичний огляд та інструктажі, навчання та перевірки знань з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності.
1.2. Педагогічна діяльність передбачає зайнятість педагога соціального у приміщенні, що використовується в освітньому процесі, освітню (навчальну та виховну) діяльність за межами будівлі закладу освіти (зокрема забезпечення дистанційного навчання), методичну, організаційну роботу та іншу педагогічну діяльність, передбачену посадовою інструкцією.
1.3. Робочий час і час відпочинку, інші умови праці, оплата праці визначає законодавство про працю, а також законодавство у сфері освіти. Режим роботи визначають правила внутрішнього розпорядку, колективний договір, інші документи закладу освіти.
1.4. Педагог соціальний підпорядковується безпосередньо заступнику директора закладу освіти з виховної роботи або методичної роботи.
1.5. У своїй діяльності вчитель керується Конституцією України; Конвенцією про права дитини; законами України, указами Президента України, постановами Кабінету Міністрів України, наказами та іншими нормативно-правовими актами центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та підпорядкованих їм органів управління освітою; вимогами Державних стандартів загальної середньої освіти; правилами й нормами з охорони праці та безпеки життєдіяльності, цивільного захисту, пожежної безпеки; статутом і правилами внутрішнього розпорядку закладу, наказами директора, посадовою інструкцією.
ІІ. Завдання та обов’язки
Педагог соціальний виконує такі посадові обов'язки:
-
Вивчає, узагальнює та впроваджує в роботу нові методи навчання та виховання; веде документацію щодо дітей, які потребують соціальної реабілітації: їх особові справи, листування з органами виконавчої влади, суб'єктами профілактично-виховної та лікувальної реабілітації, батьками (та особами, які їх заміняють).
-
Складає плани виховної та реабілітаційної роботи.
-
Здійснює посередництво між освітніми установами, сім'єю, трудовими колективами, громадськістю, організовувати їх взаємодію; об'єднувати зусилля з метою створення в соціальному середовищі умов для всебічного розвитку дітей та підлітків.
-
Проводить соціальну роботу щодо організації спілкування дітей, молоді, дорослих у громаді за місцем їх проживання.
-
Здійснює соціальний супровід неповнолітніх дітей з девіантною поведінкою та соціальну адаптацію їх сімей, впливає на подолання особистісних, міжособистісних, внутрішньо сімейних конфліктів.
-
Здійснює профілактичну роботу з учнями щодо запобігання деструктивній поведінці, тютюнокурінню, алкоголізму, наркоманії, ВІЛ/СНІДу.
-
Сприяє участі дітей та молоді у науковій, технічній, спортивній, художній творчості, суспільно корисній діяльності.
-
Впливає на подолання міжособистісних, внутрішньо сімейних конфліктів, надавати необхідну консультативну психолого-педагогічну допомогу дитячим, молодіжним, громадським об'єднанням, групам соціального ризику, дітям та підліткам, які потребують допомоги.
-
Стверджує настановами, згідно принципів загальнолюдської моралі, справедливість, гуманізм, доброту, працелюбство інші доброчинності; виховувати повагу до батьків, жінки, культурно-національних, духовних, історичних, цінностей України, дбайливо ставитися до навколишнього середовища; готувати дітей та підлітків до життя в суспільстві на принципах взаєморозуміння, миру, злагоди, поваги.
-
Керується в роботі Етичним кодексом соціального педагога. Зберігає професійну таємницю, не поширює відомостей, отриманих у процесі діагностики, консультування, якщо це може завдати шкоду дитині чи її оточенню.
-
Використовує у своїй професійній діяльності виключно методики, технології, методи, які пройшли соціально-психологічну експертизу.
-
Веде відповідну документацію та статистичну звітність за результатами роботи в навчальному закладі.
-
Бере участь у роботі педагогічної ради закладу освіти і нарадах, які проводяться адміністрацією освіти.
-
Подає статистичний та аналітичний звіти про роботу заступнику директора з виховної роботи.
-
Дотримується правил техніки безпеки на робочому місці.
-
Додержується педагогічної етики, вдосконалює свій фаховий рівень, педагогічну майстерність.
-
Висвітлює свою діяльність на сайті закладу освіти, узгодивши її з керівником.
ІІІ. Права
Педагог соціальний має право:
3.1. Підвищувати кваліфікацію шляхом неформальної (тренінги, семінари, семінари-практикуми, вебінар, майстер-класи тощо) та інформальної освіти.
3.2. Вільно обирати форми, методи, засоби виховання, виявляти педагогічну ініціативу.
3.3. Давати учням обов’язкові до виконання розпорядження щодо організації занять та дотримання дисципліни.
3.4. Брати участь у громадському самоврядуванні та роботі колегіальних органів управління закладу освіти.
3.5. Бути членом професійної спілки та інших об’єднань громадян, діяльність яких не заборонена законом.
3.6. Брати участь у засіданнях методичних об’єднань та клубів, конференціях і семінарах, інших заходах, організованих управлінням (відділом) освіти.
3.7. Ознайомлюватися з документами, що містять оцінку його роботи, надавати щодо них роз’яснення.
3.8. Надавати керівництву закладу освіти пропозиції щодо вдосконалення освітнього процесу.
3.9. Отримувати від керівництва та інших працівників закладу освіти підтримку у виконанні посадових обов’язків і реалізації прав, що передбачені цією посадовою інструкцією.
3.10. Обирати освітню програму, форму навчання та суб’єкта підвищення кваліфікації.
3.11. Здійснювати індивідуальну освітню (наукову, творчу, мистецьку тощо) діяльність за межами закладу освіти.
3.12. Захищати свої професійну честь та гідність, інтереси і права в усіх інстанціях, зокрема суді.
3.13. Відмовитися виконувати роботу, якщо виникла загроза життю та здоров’ю, до моменту усунення небезпеки.
ІV. Відповідальність
Педагог соціальний несе відповідальність за:
4.1. Неякісне виконання або невиконання посадових обов’язків, що передбачені цією посадовою інструкцією.
4.2. Порушення статуту та правил внутрішнього розпорядку закладу освіти.
4.3. Заподіяння матеріальної шкоди закладу освіти.
4.4. Порушення правил і норм охорони праці та безпеки життєдіяльності, цивільного захисту, пожежної безпеки, передбачених відповідними правилами та інструкціями.
4.5. Застосування методів виховання, пов’язаних з фізичним чи психічним насильством над особистістю дитини.
4.6. Вчинення проступків, не сумісних з роботою на посаді педагогічного працівника.
V. Повинен знати
5.1. Закони України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», Конвенцію про права дитини, інші нормативно-правові акти з питань загальної середньої освіти, розвитку, навчання і виховання дітей, охорони праці та безпеки життєдіяльності.
5.2. Накази та розпорядження Міністерства освіти і науки України; Декларацію прав і свобод людини; Конвенцію про права дитини; інші законодавчі та нормативно-правові акти з питань освіти.
5.3. Державну мову; педагогіку, психологію, вікову фізіологію, шкільну гігієну; досягнення сучасної психолого-педагогічної науки і практики; основи соціології.
5.4. Законодавство про працю.
5.5. Нормативно-правові документи з питань навчання та виховання дітей, які мають вади фізичного та (або) розумового розвитку.
5.6. Зміст і особливості технологій і методик особистісно зорієнтованого, компетентнісного та інтегрованого навчання, виховання і розвитку учнів.
5.7. Форми організації освітнього процесу, види і форми навчальної та пізнавальної діяльності учнів.
5.8. Правила і норми охорони праці та безпеки життєдіяльності, цивільного захисту й пожежної безпеки, санітарії та гігієни.
5.9. Порядки надання домедичної допомоги, а також порядок дій у надзвичайних ситуаціях.
5.10. Норми і стилі української літературної мови, використання усного та писемного мовлення.
5.11. Державну мову відповідно до законодавства про мови в Україні.
5.12. Стратегії комунікації з учасниками освітнього процесу.
5.13. Методи ведення діалогу та полілогу, усвідомленого та емпатичного слухання, ненасильницької та безконфліктної комунікації.
5.14. Зміст основних актів міжнародного та національного законодавства щодо прав людини і дитини, цілей сталого розвитку.
5.15. Основні форми та засоби визначення запитів та очікувань батьків, форми конструктивної взаємодії з батьками в інтересах учня, принципи командної взаємодії.
5.16. Основні завдання членів команди психолого-педагогічного супроводу осіб з особливими освітніми потребами.
5.17. Інструменти забезпечення інклюзивного навчання (інклюзивна культура, інклюзивна політика, інклюзивна практика тощо).
5.17. Принципи і стратегії універсального дизайну в сфері освіти й розумного пристосування.
5.18. Принципи, форми та методи ефективної підтримки осіб з особливими освітніми потребами
5.19. Ознаки безпечного освітнього середовища.
5.20. Основи безпеки життєдіяльності, санітарії та гігієни.
5.21. Види та прояви насильства, булінгу (цькування), правила запобігання та протидії їм.
5.22. Засади профілактично-просвітницької роботи щодо безпеки життєдіяльності, санітарії та гігієни, особливості профілактики інфекційних і неінфекційних захворювань, запобігання поширенню серед учнів звичок, небезпечних для їхнього здоров’я, засади збереження психічного здоров’я в освітньому середовищі.
5.23. Етичні принципи та вимоги законодавства щодо академічної доброчесності під час
5.24. Напрями діяльності професійних спільнот і асоціацій педагогів.
5.25. Особливості організації різних форм професійної підтримки та допомоги вчителям (наставництво, супервізія тощо).
5.26. Особливості діяльності закладу освіти, учнівського колективу.
VІ. Кваліфікаційні вимоги
6.1. Документи, що підтверджують професійну та освітню кваліфікацію, її віднесення до рівня Національної рамки кваліфікацій (НРК) за спеціальністю «Соціальна педагогіка» або «Психологія»:
-
диплом фахового молодшого бакалавра (за умови продовження навчання для здобуття повної вищої освіти) (5 рівень НРК);
-
диплом молодшого бакалавра (молодшого спеціаліста) (5 рівень НРК);
-
диплом бакалавра (6 рівень НРК);
-
диплом магістра (спеціаліста) (7 рівень НРК).
6.2. Здатність діяти відповідально і свідомо на засадах поваги до прав і свобод людини та громадянина; реалізувати свої права і обов’язки; усвідомлювати цінності громадянського суспільства та необхідність його сталого розвитку (громадянська компетентність).
6.3. Здатність до міжособистісної взаємодії, роботи в команді, спілкування з представниками інших професійних груп різного рівня (соціальна компетентність).
6.4. Здатність виявляти повагу та цінувати українську національну культуру, багатоманітність і мультикультурність у суспільстві; здатність до вираження національної культурної ідентичності, творчого самовираження (культурна компетентність).
6.5. Здатність до прийняття ефективних рішень у професійній діяльності та відповідального ставлення до обов’язків, мотивування людей до досягнення спільної мети (лідерська компетентність).
6.6. Здатність до генерування нових ідей, виявлення та розв’язання проблем, ініціативності та підприємливості (підприємницька компетентність).
VІІ. Взаємовідносини (зв’язки) за посадою
7.1. Педагог соціальний закладу освіти працює в режимі нормованого робочого дня. Тривалість робочого тижня становить 40 год. Із них 20 год відводиться для консультування дітей, батьків, педагогічних працівників, профілактичної роботи тощо; 20 год – на підготовку до проведення соціально-педагогічних заходів (занять, відвідувань, обробку результатів, оформлення документації тощо).
7.2. Самостійно планує свою роботу на навчальний рік та півріччя. Річний план розробляє в період складання загального річного плану роботи закладу освіти (травень — червень). План роботи затверджує директор закладу освіти.
7.3. Отримує від директора закладу освіти інформацію нормативно-правового та організаційно-методичного характеру.
7.4. Систематично обмінюється інформацією з питань, які входять до його компетенції, крім конфіденційної інформації стосовно клієнта з адміністрацією та працівниками закладу освіти.
7.5. Взаємодіє з іншими педагогічними працівниками закладу освіти, медичними працівниками закладу освіти, органами громадського самоврядування закладу освіти, батьками, іншими законними представниками учнів, громадськими організаціями, позашкільними та культурно-освітніми закладами, центром професійного розвитку.